Protest podrške studentkinji Nikolini Sinđelić održan je večeras u Kraljevu. U prvim redovima Kraljevčanke u crvenim majicama, uzdignute glave, uzvikivale su parole: „Ako povredite jednu, povredili ste sve nas. Svi smo mi Nikolina“.
Okupljanje je počelo u 20 časova na Trgu srpskih ratnika, a među učesnicima su bile i predstavnice zborova iz Kragujevca i Aranđelovca. Nakon kratkog govora, pročitana je pesma „Simonida“ Milana Rakića.
Okupljeni građani potom su krenuli u protestnu šetnju Omladinskom ulicom, gde su bašte bile pune gostiju. Sa megafona su se po prvi put čuli pozivi upućeni građanima iz kafića da se pridruže protestu, ali reakcije nije bilo.

Šetnja je nastavljena centralnim gradskim ulicama, a stiglo se i do kordona policije u ulici Cara Lazara, gde je šesnaestominutnom tišinom odata pošta stradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu.
Protest je završen mirno, bez incidenata.




